Egyesületünk egy csoportja a nomád hagyományok ápolásával, ezen belül fôleg a honfoglalás korának bemutatásával is foglalkozik.

Öltözék bemutató: Korabeli ábrázolások és régészeti leletek alapján készült ruhákat, ékszereket viselünk. Ruházatunkat részletesen bemuatjuk. Egyes ruhadarabok jelentéstartalmát is elmagyarázzuk.

Íjászbemutató: Ismertetjük az íjak felépítését, valamint áttekintjük az íj használatának vadászati és harcászati fortélyait. A bemutatót követôen lehetôséget biztosítunk a nézôk számára, hogy íjaikkal kipróbálhassák az íjászat tudományát. Tapasztalataink szerint a bemutatót követôen több órán át vagyunk "kénytelenek" az íjat kipróbálni szándézokó felnôttek és gyerekek szûnni nem akaró igényeit kielégíteni.

Rendhagyó történelemóra: Az egyesület erre képzett tagjai többször tartottak iskolák felkérésére elôadásokat a honfoglalás elôtti és alatti idôszakról korhû öltözetben, fegyverzetben.

Terveink között szerepel fegyverzeti és harcmûvészeti bemutató létrehozása is. Kiderül, hogy mire képes a magyarok nyila, majd a harcosok fokossal és szablyával csapnak össze, s végül kelevézvetést láthatunk a harci rész végén. A bemutató után az érdeklôdôknek lehetôségük van a fegyverek kézbevételére. Tervezünk még bemutatókat vallás, zene, táplálkozás témakörökben is.

 

 

Fegyverzeti és harcmûvészeti bemutató:
a korabeli leírások és kutatási adatok alapján elôadást hallhatunk a pusztai nomád könnyûlovas harcmodorról, a kalandozó magyarok harci taktikájáról, valamint kiderül az is, hogy mire képes a magyarok nyila, majd a harcosok fokossal és szablyával csapnak össze, s végül kelevézvetést láthatunk a harci rész végén. A bemutató után az érdeklôdôknek lehetôségük van a fegyverek megtekintésére, kézbevételére.